fotografia ślubna, dziecięca, ciążowa

Moją ukochaną dziedziną fotografii jest portret dziecka.

Od 2007 roku pod szyldem własnej firmy FOTO-HOLLANDA realizuję się głównie w fotografii rodzinnej (noworodkowej, dziecięcej, ciążowej), ślubnej, portretowej oraz biznesowej wizerunkowej. Wykonuję również sesje aktu artystycznego . Moje stacjonarne studio znajduje się w Gliwicach natomiast realizuję też sesje i reportaże wyjazdowe, również zagraniczne.

W latach 2003-2013 byłam aktywnym członkiem i koordynatorem wystaw i pokazów multimedialnych Gliwickiej Grupy Fotograficznej PRECEL.

Mam za sobą wiele indywidualnych i grupowych wystaw fotograficznych głównie o tematyce dziecięcej.

01.09.2008 wystąpiłam w programie TVN Dzień Dobry w charakterze konsultanta ad. fotografowania dzieci.

Moi klienci to głównie osoby prywatne ale pracuję również dla firm, przedszkoli i szkół. Do grona moich klientów należą m.in.: Douglas Polska Sp. z o.o., Drogeria HEBE, COGITO Sp. z o.o. z Zabrza, DRÄXLMAIER Group Gliwice, OPUS Sp.z o.o. z Gliwic, 3S Śląskie Sieci Światłowodowe z Gliwic, Polska Grupa Słoń Torbalski Sp. z o.o. z Krakowa, Lotniczy Catering Service Sp. z o.o. z Pyrzowic, Q-dnet Katarzyna Kochańczyk - Gabinet Stomatologiczny, Bredent S.C. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Bożena Szadkowska-Breguła Lech Breguła, Szkoła Podstawowa w Rudnie, Szkoła Podstawowa nr 41 z Gliwic, Przedszkole Miejskie nr 29 z Gliwic, Przedszkole Miejskie nr 5 z Gliwic, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Gliwic, Społeczne Przedszkole Artystyczne Fundacji im. Krystyny Rudkowskiej z Katowic.

Równolegle z komercyjną realizacją zleceń fotograficznych prowadzę różne fotograficzne projekty autorskie non-profit, część z nich to mój wkład w akcje charytatywne. W latach 2009/2010 współtworzyłam wystawę artystyczną interdyscyplinarną "Skoczne" z artystką ceramik Aleksandrą Kwolek oraz architektkami: Aleksadrą Grabarą i Anną Lebiocką. Moje fotografie były tam częścią instalacji artystycznej. Współtworzyłam publikację o zabytkach Szydłowa w latach 2010/2011. Od roku 2015 realizuję sesje i reportaże o Drużynie A - trojaczkach z Żor (ich blog: www.milosc-do-potegi-trzeciej.pl), których głównym celem jest zebranie środków na rehabilitację chorych maluchów. Zwieńczeniem reportaży o Drużynie A w 2016 roku był kalendarz na rok 2017 oraz wystawa fotograficzna "Z miłości do potęgi trzeciej" (relacja z wystawy). Moje prace nad reportażem Drużyny A oraz relację z wystawy pokazano m.in. w ogólnopolskim Magazynie Ekspresu Reporterów w TVP2 w ramach reportażu o Drużynie A Pani Bożeny Klimus. (tu do wglądu). W roku 2017 w Warszawie, Wrocławiu i Żorach zrealizowałam reportaże o typach rehabilitacji Drużyny A czego zwieńczeniem był kalendarz na rok 2018. Współpracuję również z gliwickim Schroniskiem dla Zwierząt. Jestem autorem zdjęć do kalendarza na rok 2018, który został zrealizowany w ramach kampanii społecznej wspierania adopcji zwierząt z gliwickiego schroniska. We wrześniu 2017 zrealizowałam sesję do kampanii charytatywnej Mai Adamskiej (więcej na ten temat tu).

Tak o współpracy ze mną piszą moi klienci, z którymi spotkałam się przy realizacji sesji i reportaży w kategoriach: fotografia ślubna, dziecięca, ciążowa, portretowai bizesowa.

Zapraszam do współpracy!

Jolanta Zygmunt-Więzik