fotografia ślubna, dziecięca, ciążowa

Moją ukochaną dziedziną fotografii jest portret dziecka bo od niego zaczęła się moja przygoda z fotografią.

Od 2007 roku pod szyldem własnej firmy FOTO-HOLLANDA realizuję się głównie w fotografii rodzinnej (noworodkowej, dziecięcej, ciążowej), ślubnej i biznesowej. Od 2011 roku zajęłam się również fotografią aktu. Jedna z moich większych realizacji w tym temacie to kalendarz firmy Cogito z Zabrza.

Od 2003 roku jestem członkiem Gliwickiej Grupy Fotograficznej PRECEL.

Mam za sobą wiele indywidualnych i grupowych wystaw fotograficznych głównie o tematyce dziecięcej.

Od 2008 roku współpracuję z firmą BlackBook organizującą Kreatywne Warsztaty Fotograficzne, www.blackbook.pl.

01.09.2008 zaproszono mnie do programu TVN Dzień Dobry w charakterze konsultanta ad. fotografowania dzieci (dziendobrytvn.plejada.pl). 26.10.2008 w radiu CCM (www.radioccm.pl) uczestniczyłam w audycji poświęconej fotografowaniu dzieci.

Moi klienci to głównie osoby prywatne ale pracuję również dla firm, przedszkoli i szkół. Do grona moich klientów należą m.in.: Douglas Polska Sp. z o.o., Drogeria HEBE, COGITO Sp. z o.o. z Zabrza, OPUS Sp.z o.o. z Gliwic, 3S Śląskie Sieci Światłowodowe z Gliwic, Polska Grupa Słoń Torbalski Sp. z o.o. z Krakowa, Lotniczy Catering Service Sp. z o.o. z Pyrzowic, Q-dnet Katarzyna Kochańczyk - Gabinet Stomatologiczny, Szkoła Podstawowa w Rudnie, Szkoła Podstawowa nr 41 z Gliwic, Przedszkole Miejskie nr 29 z Gliwic, Przedszkole Miejskie nr 5 z Gliwic, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Gliwic, Społeczne Przedszkole Artystyczne Fundacji im. Krystyny Rudkowskiej z Katowic.

Równolegle z komercyjną realizacją zleceń fotograficznych prowadzę różne fotograficzne projekty autorskie non-profit. W latach 2009/2010 współtworzyłam wystawę artystyczną interdyscyplinarną "Skoczne" z artystką ceramik Aleksandrą Kwolek oraz architektkami: Aleksadrą Grabarą i Anną Lebiocką. Moje fotografie były tam częścią instalacji artystycznej. Współtworzyłam publikację o zabytkach Szydłowa w latach 2010/2011. Od roku 2015 realizuję reportaż o Drużynie A - trojaczkach z Żor (ich blog: www.milosc-do-potegi-trzeciej.pl), którego głównym celem jest zebranie środków na rehabilitację chorych maluchów. Zwieńczeniem reportażu o Drużynie A będzie kalendarz na rok 2017 oraz wystawa fotograficzna 18 grudnia 2016 w Centrum Edukacyjnym Jana Pawła II w Gliwicach.

Mieszkam w Gliwicach i tu też mam studio stacjonarne. Pracuję głównie na Śląsku ale nie tylko. Jestem zmotoryzowana i mogę realizować sesje i reportaże praktycznie wszędzie, również z moim mobilnym studiem.

Tak o współpracy ze mną piszą moi klienci, z którymi spotkałam się przy realizacji sesji i reportaży w kategoriach: fotografia ślubna, dziecięca, ciążowa, portretowa, biznesowa.

Zapraszam do współpracy.

Jolanta Zygmunt-Więzik