fotografia ślubna, dziecięca, ciążowa

Moją ukochaną dziedziną fotografii jest portret dziecka.

Od 2007 roku pod szyldem własnej firmy FOTO-HOLLANDA realizuję się głównie w fotografii rodzinnej (noworodkowej, dziecięcej, ciążowej), ślubnej oraz biznesowej. Wykonuję również sesje aktu artystycznego. Jedna z moich większych realizacji w tym temacie to kalendarz firmy Cogito z Zabrza.

Od 2003 roku jestem członkiem Gliwickiej Grupy Fotograficznej PRECEL.

Mam za sobą wiele indywidualnych i grupowych wystaw fotograficznych głównie o tematyce dziecięcej.

01.09.2008 wystąpiłam w programie TVN Dzień Dobry w charakterze konsultanta ad. fotografowania dzieci (dziendobrytvn.plejada.pl). 26.10.2008 w radiu CCM (www.radioccm.pl) uczestniczyłam jako ekspert w audycji poświęconej fotografowaniu dzieci.

Moi klienci to głównie osoby prywatne ale pracuję również dla firm, przedszkoli i szkół. Do grona moich klientów należą m.in.: Douglas Polska Sp. z o.o., Drogeria HEBE, COGITO Sp. z o.o. z Zabrza, OPUS Sp.z o.o. z Gliwic, 3S Śląskie Sieci Światłowodowe z Gliwic, Polska Grupa Słoń Torbalski Sp. z o.o. z Krakowa, Lotniczy Catering Service Sp. z o.o. z Pyrzowic, Q-dnet Katarzyna Kochańczyk - Gabinet Stomatologiczny, Szkoła Podstawowa w Rudnie, Szkoła Podstawowa nr 41 z Gliwic, Przedszkole Miejskie nr 29 z Gliwic, Przedszkole Miejskie nr 5 z Gliwic, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Gliwic, Społeczne Przedszkole Artystyczne Fundacji im. Krystyny Rudkowskiej z Katowic.

Równolegle z komercyjną realizacją zleceń fotograficznych prowadzę różne fotograficzne projekty autorskie non-profit, część z nich to mój wkład w akcje charytatywne. W latach 2009/2010 współtworzyłam wystawę artystyczną interdyscyplinarną "Skoczne" z artystką ceramik Aleksandrą Kwolek oraz architektkami: Aleksadrą Grabarą i Anną Lebiocką. Moje fotografie były tam częścią instalacji artystycznej. Współtworzyłam publikację o zabytkach Szydłowa w latach 2010/2011. Od roku 2015 realizuję reportaże o Drużynie A - trojaczkach z Żor (ich blog: www.milosc-do-potegi-trzeciej.pl), którego głównym celem jest zebranie środków na rehabilitację chorych maluchów. Zwieńczeniem reportaży o Drużynie A w 2016 roku był kalendarz na rok 2017 (nakład 500 szt.) oraz wystawa fotograficzna 18 grudnia 2016 w Centrum Edukacyjnym Jana Pawła II w Gliwicach pt. "Z miłości do potęgi trzeciej" (relacja z wystawy). Moje prace nad reportażem Drużyny A oraz relację z wystawy pokazano w ogólnopolskim Magazynie Ekspresu Reporterów w TVP2 oraz w TVP3 w ramach reportażu o Drużynie A Pani Bożeny Klimus. (tu do wglądu). Aktualnie pracuję nad kalendarzem 2018 Drużyny A. Wspieram również fotograficznie gliwickie Schronisko dla Zwierząt. W maju 2017 zrealizowałam ponad 30 sesji z podopiecznymi schroniska oraz dziećmi uczestniczącymi w akcji w ramach "Biegu na 6 łap". We wrześniu 2017 zrealizowałam sesję do kampanii charytatywnej Mai Adamskiej (więcej na ten temat tu).

Tak o współpracy ze mną piszą moi klienci, z którymi spotkałam się przy realizacji sesji i reportaży w kategoriach: fotografia ślubna, dziecięca, ciążowa, portretowai bizesowa .

Moje stacjonarne studio znajduje się w Gliwicach natomiast realizuję też wiele sesji i reportaży wyjazdowych, również zagranicznych.

Zapraszam do współpracy!

Jolanta Zygmunt-Więzik